Sünnitus koeral 69. tiinuspäeval


Kas teie koer on pikka aega kutsikaid kandnud? Arvate: «Võib-olla olen juba aktiivselt mures?» Minu nimi on Veronika Voitovska. Olen arst, asjatundlik koertetreener, loomapsühholoog, koeraspordivõistluste kohtunik, koertenäituste kohtunik. Jagan teiega oma isiklikku kogemust koera ilmale toomisest 69. raseduspäeval.
Pea meeles peamist: kui teie koer poegib esimest korda ja esimesest paaritusest on möödunud 65 päeva, peate juba aktiivselt tegutsema. Veelgi parem on jälgida koera kogu seisundit alates 63. päevast. Ärge pöörake tähelepanu artiklitele, kus on kirjutatud «ovulatsioon võis olla hilisem», «viljastumine võis toimuda nädal hiljem kui paaritumine» (see on jama ja tegelikult ei vasta tõele). Arvestame alati esimese paarituse esimesest päevast. Isegi kui tegite lõpliku paarituse 5-6 päeva pärast.
63 päeva pärast on kutsikad üsna suured (kui viljastumine toimus kohe, mitte 5 päeva pärast viimast paaritust, kuid sageli see nii ei ole). Kui koera sees on palju kutsikaid, on oht, et nad hakkavad üksteist pigistama. Kunagi kaotasin sel teel 5 kutsikat. See oli koera esimene rasedus, tal ei ilmnenud mingeid märke sünnituse algusest (ei olnud sünnitusi, kokkutõmbeid ega kiiret hingamist). Ma lihtsalt kahtlustasin intuitiivselt, et midagi on valesti ja läksin veterinaarkliinikusse. Seal tegid nad ultraheli ja nägid, et kutsikate südamelöögid olid kriitiliselt nõrgenenud. Erakorraline keisrilõige koerale. Tulemuseks 8 kutsikat. Kõik pigistasid üksteist, kuna nad olid väga rasked. Iga kutsikas kaalus 500-550 grammi. Tõug on «standardset» tüüpi American Bully. Lihvida ja välja pumbata saime vaid kolm. Meil lihtsalt ei jätkunud käed ülejäänud viie jaoks. Nad maandusid ja pumpasid kaks tundi peatumata välja. Elustamiseks kasutasime kõiki teadaolevaid meetodeid. Loo kokkuvõte on selline, et koer kandis kutsikaid. Järgmiseks sünnituseks teadsime juba selle koera iseärasusi. Jällegi ei mingit sünnitust, aga 63. päeval läksime keisrilõikele. Selle tulemusena sündis 8 tervet, tugevat ja suurt kutsikat.
Seekord oli mu koer tiine 68 päeva. See on tema viimane paaritus, ta on 7-aastane. Tõug: Ameerika pitbullterjer. Sain aru, et pean olema väga ettevaatlik. Tavaliselt sünnitas ta 63–65 päeva pärast esimest paaritumist. Kõht tundus väga suur ja kahtlustasin, et kutsikaid on liiga palju ja emakas on üle venitatud. Seetõttu ei anna ta emaka retseptoritele käsklusi kokku tõmbuda ja sünnitus ei alga. See on algajatele väga ohtlik olukord; nad ei tea seda. Või teine ​​võimalus, mis esineb sageli ka koerte tiinuse järgsel perioodil. See on valik, kui kutsikaid on ainult kaks või kolm. Ja tiined koerad kõnnivad 68,69,70 tiinuspäeva. Neid juhtumeid on kirjeldatud kirjanduses ja foorumites. Olin selleks valmis. Iga päev mõõtsin kolm korda koera kehatemperatuuri ja kuulasin fonoskoobiga kutsikate südamelööke. Ja sain aru, et 69. raseduspäeva hommikul pidime keisrilõiget tegema.
Käisime koera 69. tiinuspäeva hommikul keisrilõikel. Tohutu kõht osutus polühüdramnionideks. Emakast valati välja palju vedelikku. Läbipaistev, mitte roheline. Ja sündis kolm kutsikat. Seega on statistika kinnitanud, et pika tiinuse ajal alates 68, 69, 70 päevast on koera kõhus sageli kaks või kolm kutsikat.
Kui vajate nõu raseduse aja, sünnituse tüübi, raseduse juhtimise jms kohta. Kirjutage minu määratud kontaktidele:
E-post: dognikb@gmail.com
Instagram: dognikbulls
Konsultatsioonid on tasulised. Parimate soovidega, Veronika Voitovska

Sünnitus koeral 69. tiinuspäeval, sünnitus koeral 68. tiinuspäeval, sünnitus koeral 70. tiinuspäeval