Šuns gimdymas 69 nėštumo dieną


Ar jūsų šuo ilgą laiką nešioja šuniukus? Jūs galvojate: „Gal aš jau aktyviai nerimauju? Mano vardas Veronika Voitovska. Esu gydytoja, kinologė ekspertė, gyvūnų psichologė, šunų sporto varžybų teisėja, teisėja šunų parodose. Pasidalinsiu su jumis savo asmenine patirtimi atsivedus šunį 69 nėštumo dieną.
Prisiminkite pagrindinį dalyką: jei jūsų šuo atsiveda pirmą kartą ir nuo pirmojo poravimosi praėjo 65 dienos, jau reikia pradėti aktyviai veikti. Dar geriau stebėti visą šuns būklę nuo 63 dienos. Nekreipkite dėmesio į straipsnius, kur parašyta „ovuliacija galėjo būti vėliau“, „apvaisinimas galėjo įvykti savaite vėliau nei poravimasis“ (tai nesąmonė ir iš tikrųjų netiesa). Mes visada skaičiuojame nuo pirmos pirmojo poravimosi dienos. Net jei galutinį poravimą atlikote po 5-6 dienų.
63 dienų šuniukai yra gana dideli (jei apvaisinimas įvyko iš karto, o ne praėjus 5 dienoms po paskutinio poravimosi, bet dažnai taip nėra). Jei šuniuko viduje yra daug šuniukų, kyla pavojus, kad jie ims spausti vienas kitą. Kartą tokiu būdu netekau 5 šuniukų. Tai buvo pirmasis šuns nėštumas, ji nerodė jokių gimdymo požymių (nebuvo nei gimdymo, nei susitraukimų, nei greito kvėpavimo). Tiesiog intuityviai įtariau, kad kažkas negerai, ir nuėjau į veterinarijos kliniką. Ten jie padarė ultragarsą ir pamatė, kad šuniukų širdies plakimas kritiškai sumažėjo. Skubi cezario pjūvio operacija šuniui. Rezultate – 8 šuniukai. Visi spaudė vienas kitą, nes buvo labai sunkūs. Kiekvienas šuniukas svėrė 500-550 gramų. Veislė yra „standartinio“ tipo „American Bully“. Susmulkinti ir išpumpuoti pavyko tik tris. Mums tiesiog neužteko rankų kitiems penkiems. Jie žemė ir išsiurbė dvi valandas be sustojimo. Naudojome visus žinomus gaivinimo būdus. Istorijos santrauka tokia, kad šuo nešiojo šuniukus. Kitam gimdymui jau žinojome apie šio šuns ypatumus. Vėlgi, jokio gimdymo, bet 63 dieną mums buvo atliktas cezario pjūvis. Dėl to gimė 8 sveiki, stiprūs ir dideli šuniukai.
Šį kartą mano šuo buvo nėščia 68 dienas. Tai paskutinis jos poravimasis, jai 7 metai. Veislė: Amerikiečių pitbulterjeras. Supratau, kad turiu būti labai atsargus. Paprastai ji gimdydavo praėjus 63–65 dienoms po pirmojo poravimosi. Pilvas atrodė labai didelis ir įtariau, kad per daug šuniukų ir pertempta gimda. Štai kodėl ji neduoda komandų gimdos receptoriams susitraukti ir gimdymas neprasideda. Tai labai pavojinga situacija pradedantiesiems, kurie apie tai nežino. Arba antrasis variantas, kuris taip pat dažnai pasitaiko šunų nėštumo metu. Tai yra pasirinkimas, kai yra tik du ar trys šuniukai. O nėščios šunys vaikšto 68,69,70 nėštumo dienų. Šie atvejai aprašyti literatūroje ir forumuose. Buvau tam pasiruošęs. Kasdien tris kartus matuodavau šuns kūno temperatūrą ir fonoskopu klausydavausi šuniukų širdies plakimų. Ir supratau, kad 69-tą nėštumo dieną ryte turime daryti cezario pjūvį.
Darėme cezario pjūvį 69-osios šuns nėštumo dienos rytą. Didžiulis pilvas pasirodė esąs polihidramnionas. Iš gimdos išsiliejo daug skysčių. Skaidrus, ne žalias. Ir gimė trys šuniukai. Taigi statistika patvirtino, kad per ilgą nėštumą nuo 68, 69, 70 dienų šuo pilve dažnai turi du ar tris šuniukus.
Jei reikia patarimo dėl nėštumo laiko, gimdymo tipo, nėštumo valdymo ir pan. Rašykite mano nurodytais kontaktais:
paštas: dognikb@gmail.com
Instagram: dognikbulls
Konsultacijos mokamos. Pagarbiai, Veronika Voitovska

Šuns gimdymas 69 nėštumo dieną, šuns gimimas 68 nėštumo dieną, šuns gimimas 70 nėštumo dieną