Szczeniak lub pies niszczy wszystko. Jak sobie z tym poradzić?


Witam, nazywam się Weronika Wojtowska. Jestem lekarzem, doświadczonym treserem psów i psychologiem zwierząt. Jest także właścicielką hodowli poważnych ras psów „DOGNIK BULLS” (amerykańskie pitbulteriery i amerykańskie bully). Zajmuję się kynologią od dwóch dekad. Mam 15 własnych psów. 10 pitbulterierów i 5 amerykańskich bully. Jak również własną hodowlę psów i szczeniąt. Codziennie doradzam wielu właścicielom psów. Dzięki mojemu doświadczeniu pomogę także Tobie.
Czy masz szczeniaka dowolnej rasy (pit bull terrier, owczarek, shih tzu, pudel, labrador itp.), a on jest psotny i niszczy wszystko? Jest okej. Pomogę Ci lepiej zrozumieć Twojego psa i pozbyć się problemów domowego wandalizmu.
Najczęstsze powody, dla których szczenięta i psy psują rzeczy w domu, gryzą ściany i kradną skarpetki:
1. Szczeniak lub psy nie są obciążone intelektualnie. Oznacza to, że mózg ma niewiele pracy. Można to skorygować, dodając odpowiednie wyzwanie mentalne.
2. Szczeniak lub pies nie ma równowagi w układzie nerwowym pomiędzy pobudzeniem a hamowaniem. Mówiąc najprościej, pies nie jest w stanie zatrzymać się w odpowiednim czasie po aktywności.
3. Szczeniak lub pies nie wie, jak kontrolować swoje emocje w obecności bodźców. Czynnikami drażniącymi są inne psy, koty, fajerwerki i petardy, przygotowania do spaceru, znajomi i nieznani ludzie i nie tylko.
4. Poza tym pies może się po prostu nudzić. I zaczyna się bawić. Bawi się wszystkim, co widzi. Przecież pamiętamy, że dla małego szczeniaka każda rzecz jest zabawką. A kiedy szczeniak bawi się piłką, ty, właściciel, nie jesteś zainteresowany tą zabawą. A kiedy pies bierze skarpetkę i biegnie z nią, ty biegniesz za nią. W głowie psa powstaje łańcuch powiązań: bawię się skarpetką – właściciel wchodzi ze mną w interakcję – jest fajnie – muszę to robić częściej.
5. Ponadto niektóre szczenięta i psy poważnie uszkadzają meble, sofy, ściany i krzesła. A niektórzy nawet połykają kawałki gumy piankowej z sofy, powodując w ten sposób choroby żołądka (zablokowanie żołądka lub jelit i pilne operacje weterynaryjne).
6. Poza tym pies czy szczeniak może bać się zostać sam, więc psuje rzeczy w mieszkaniu lub domu. Na przykład, jeśli od dzieciństwa niewłaściwie nauczono go pozostawać samemu. Lub przeprowadzka lub zmiana właściciela miała wpływ na szczeniaka/psa.
Jak rozwiązać problem, gdy szczeniak lub dorosły pies przeżuwa wszystko i niszczy mieszkanie? Zapisz się na konsultację ze mną. Pomogę Ci zrozumieć powód, dla którego Twój pies przeżuwa wszystkie rzeczy w mieszkaniu. Pomogę Ci również rozwiązać ten problem.
Porozmawiajmy o tym, jak sobie radzić ze złym zachowaniem w domu i na ulicy.
Wejście:
E-mail: dognikb@gmail.com
Instagram: dognikbulls
Koszt 30-minutowej konsultacji = 50 euro. Konsultacje mogę prowadzić w języku rosyjskim, angielskim, ukraińskim, hiszpańskim.

Szczeniak wszystko gryzie, jak sobie z tym poradzić, pies niszczy, jak sobie z tym poradzić, szczeniak zjada kanapę, jak sobie z tym poradzić, szczeniak zjada ściany, jak temu zapobiec, konsultacje w sprawie wychowania szczeniaka, szczeniak psuje, jak sobie z tym poradzić