Як познайомити новонароджену дитину та собаку


Привіт, мене звуть Veronika Voitovska. Я експерт-кінолог, лікар, суддя виставок та спортивних змагань для собак, зоопсихолог, власниця великого європейського розплідника серйозних порід собак «Dognik Bulls» (американські пітбуль тер’єри та американські буллі). У мене особисто 10 своїх пітбулів та 5 американських буллі. А також дитина, діти сусідів та знайомих, які постійно грають та контактують у нас із собаками.
Я постійно допомагаю познайомити собак різних порід із новонародженими дітьми. Розповім і вам як це зробити.
Ви повинні розуміти, що будь-який собака може завдати шкоди новонародженій дитині вагою 2-4 кг, просто наступивши на неї випадково. Тому з собакою треба працювати, навіть якщо вона не агресивна, а дуже добра. І працювати починати до пологів. Потім у вас не буде ні часу, ні сили. А можливо й бажання, ви будете втомленою після пологів. Я знаю сім’ї, де просто віддавали собак. Але це не вихід сучасної адекватної людини.
Собака-жива істота і її цікавитиме дитина. Тому ще до народження дитини вам потрібно опрацювати з собакою основні моменти. Важливо навчити собаку витримці (сидіти, лежати та розслаблятися по команді). А також забороняючим командам «ні» та «фу». Саме це вам знадобиться найбільше, за умови, що спочатку собака не агресивна до людей та сторонніх дітей.
Ви повинні вирішити, наскільки щільно собака буде контактувати з новонародженою дитиною. Чи пускатимете собаку на ліжко, даватимете лежати поруч із дитиною. Давати облизувати дитину (не дивуйтеся, що половина сімей з дітьми так робить).
Я рекомендую проглистогонити собаку десь за 2 місяці до народження дитини. Якщо ви побачите у калі глистів, то повторно треба дати глистогінний препарат через 2 тижні. Також здайте собаці повний аналіз крові та біохімію крові, щоб знати що вона здорова. Вам не треба сюрпризи, коли собака захворіє і ви з двотижневою дитиною їхатимете до ветеринарної клініки. Я особисто їздила, але у мене багато собак і старих у тому числі. Але якщо у вас один або два собаки, це простіше. Краще заздалегідь переконатися, що вони повністю здорові і не буде сюрпризів поки ви в пологовому будинку або відразу після пологів.
Визначте, хто в сім’ї продовжуватиме вигулювати собаку та давати їй фізичні навантаження. Собака не повинен різко відчути себе непотрібним.
Строго, послідовно та регулярно дозволяйте або забороняйте робити собаці те, що вона робить з дитиною. Наприклад, якщо вона радісно нюхає п’ята дитини та обличчя, то все добре. Хваліть її. Але якщо вона від радості біля дитини починає бігати та зносити все на своєму шляху, то треба її заспокоїти. І заборонити таку поведінку. Якщо ви побачите у собаки ознаки агресії чи зайвого перезбудження нервової системи, то ви забороняєте їй таку поведінку. І не сюсюкаєте з нею. Це важливо.
Загалом кожен проблемний випадок знайомства собаки з новонародженою дитиною індивідуальний. Якщо вам потрібна консультація, зв’яжіться зі мною:
Електронна пошта: dognikb@gmail.com
Інстаграм: dognikbulls
Консультації платні.

Знайомство собаки з новонародженою дитиною, собака та новонароджена дитина, собака проявляється агресію до новонародженої дитини