Zdraví výstavních, sportovních a zápasových pitbulů

Veronika Voitovska with puppies
Zdraví je klíčem k dlouhověkosti každého psího plemene. Američtí pitbulteriéři mají velmi dobré zdraví a zde je důvod.
Historicky se američtí pitbulteriéři dělí na dva typy: prvním typem je výstavní a sportovní americký pitbulteriér. Druhým typem jsou zápasoví pitbulové. Tedy ti, se kterými se pustí do nelegálních zápasů pitbulla. Pro oba je ale důležité zdraví, jinak pes nebude moci plnit svou funkci.
Chovatelské stanice, které prodávají výstavní a sportovní pitbuly, jsou velmi zdravé. Základem zdraví je prevence. Proto všichni američtí pitbulteriéři podstupují genetické testy plemen. Každé plemeno psa má geny, které přenášejí nemoci specifické pro určité plemeno psa. U amerických pitbulteriérů jsou to testy na cerebelární ataxii, atrofii sítnice 2. typu a hyperurikosurii. V naší chovatelské stanici pitbullů “Dognik Bulls” jsou všichni psi testováni na nepřítomnost těchto nemocí. To znamená, že štěňata našich psů těmito nemocemi nikdy trpět nebudou.
Každý rok potřebuje každý pitbull vyšetření k identifikaci skrytých nebo rozvíjejících se patologií. To nejzákladnější, co lze vyšetřit: podrobné obecné a biochemické krevní testy. Cena takového vyšetření je přibližně 100 eur. A to je také cena klidu pro vašeho psa. V naší chovatelské stanici Amerického pitbulteriéra „Dognik Bulls“ podstupují všechny matky feny tato vyšetření, abychom měli jistotu, že jsou zdravé a mohou zabřeznout. Vždyť jen zdravý pes, který hodně chodí a dobře jí, porodí zdravé potomky.
Pitbulům také doporučujeme jednou ročně podstoupit srdeční echokardiografii.
Obecně se ve výstavních a sportovních školkách o zdraví pitbulů dobře starají. Koneckonců, tito psi se účastní výstav a sportovních soutěží, kde jsou vystaveni vážnému stresu.
Co se týče pitbulů tzv. „pracovního chovu“. Často je nikdo (prakticky nikdo) netestuje na nepřítomnost genetických chorob plemene. Ale jelikož se účastní zápasů (tedy ilegálních psích zápasů), jsou intenzivně cvičeni. Silový a vytrvalostní trénink, speciální metody sportovního tréninku, speciální výživa a tak dále. Koneckonců, zápas trvá od 20 minut do několika hodin, někdy i 3 hodin. Každý přeživší pes je obnoven. A často se pak vrací k zápasům. Proto všichni psi, kteří přežili po tomto, jsou 100% psi s vynikajícím zdravím.
Naše chovatelská stanice amerických pitbull teriérů „Dognik Bulls“ je proti jakémukoli nelegálnímu jednání souvisejícím s plemenem pitbull nebo jakýmkoli jiným plemenem. V tomto článku pouze popisuji současnou situaci se zdravím pitbullů s přihlédnutím ke všem aspektům chovu amerických pitbulteriérů.
V naší školce je hlavním směrem chovu sport. A také prostě aktivní pitbulové s dobrou psychikou pro rodiny. Takto vypadají cool zdraví američtí sportovně chovaní pitbulteriéři. Všichni tito psi patří do naší chovatelské stanice pitbullů „Dognik Bulls“:
best online dog trainerBest dog handlerAmerican pitbull terrier kennelPitbull terrier kennel AmericanAmerican pitbull terrier kennel
Pokud si chcete koupit štěně pitbulla (výstavní/sportovní/rodinný společník), napište nám:
E-mail: dognikb@gmail.com
Instagram: dognikbulls
Cena štěněte je v průměru 2000 eur. Záleží na každém konkrétním štěněti, jeho rodičích, jeho původu.
Naši pitbulové žijí ve 25 zemích světa. Dodáváme štěňata pitbulla po celé Evropské unii, SNS, Americe a Kanadě.
S pozdravem ředitel chovatelské stanice American Pitbull Terrier.

Zdraví výstavních, sportovních a zápasových pitbulů