Zdravie výstavných, športových a zápasových pitbulov

Veronika Voitovska with puppies
Zdravie je kľúčom k dlhovekosti každého psieho plemena. Americké pitbulteriéry majú veľmi dobré zdravie a tu je dôvod.
Historicky sa americkí pitbulteriéri delia na dva typy: prvý typ je výstavný a športový americký pitbulteriér. Druhým typom sú zápasoví pitbulli. Teda tí, s ktorými sa púšťajú do nelegálnych zápasov pitbulla. Ale pre oboch je dôležité zdravie, inak pes nebude môcť vykonávať svoju funkciu.
Chovateľské stanice, ktoré predávajú výstavné a športové pitbuly, sú veľmi zdravé. Základom zdravia je prevencia. Preto všetci americkí pitbulteriéri podstupujú genetické testy plemien. Každé plemeno psa má gény, ktoré nesú choroby špecifické pre konkrétne plemeno psa. U amerických pitbulteriérov ide o testy na cerebelárnu ataxiu, atrofiu sietnice 2. typu a hyperurikozúriu. V našej chovateľskej stanici pitbullov „Dognik Bulls“ sú všetci psi testovaní na absenciu týchto chorôb. To znamená, že šteniatka od našich psov nikdy nebudú trpieť týmito chorobami.
Každý pitbul potrebuje každý rok vyšetrenia na identifikáciu skrytých alebo rozvíjajúcich sa patológií. Najzákladnejšia vec, ktorú možno preskúmať: podrobné všeobecné a biochemické krvné testy. Cena takéhoto vyšetrenia je približne 100 eur. A to je aj cena pokoja pre vášho psa. V našej chovateľskej stanici Amerického pitbulteriéra „Dognik Bulls“ všetky sučky podstupujú tieto vyšetrenia, aby sme si boli istí, že sú zdravé a môžu otehotnieť. Veď len zdravý pes, ktorý veľa chodí a dobre sa stravuje, porodí zdravé potomstvo.
Pitbulom tiež odporúčame raz ročne podstúpiť srdcovú echokardiografiu.
Vo všeobecnosti sa vo výstavných a športových škôlkach o zdravie pitbulov vzorne starajú. Koniec koncov, títo psi navštevujú výstavy a športové súťaže, kde dostávajú vážny stres.
Čo sa týka pitbulov takzvaného „pracovného chovu“. Často ich nikto (prakticky nikto) netestuje na absenciu genetických chorôb plemena. Ale keďže sa zúčastňujú zápasov (teda nelegálnych psích zápasov), sú intenzívne trénovaní. Silový a vytrvalostný tréning, špeciálne metódy športového tréningu, špeciálna výživa a pod. Koniec koncov, zápas trvá od 20 minút do niekoľkých hodín, niekedy aj 3 hodín. Každý pes, ktorý prežil, je obnovený. A často sa potom vracia k zápasom. Preto všetci psi, ktorí po tomto prežili, sú 100% psy s výborným zdravím.
Naša chovateľská stanica amerických pitbull teriérov „Dognik Bulls“ je proti akýmkoľvek nezákonným aktivitám súvisiacim s plemenom pitbull alebo akýmkoľvek iným plemenom. V tomto článku len popisujem aktuálnu situáciu so zdravím pitbulov s prihliadnutím na všetky aspekty chovu amerických pitbulteriérov.
V našej škôlke je hlavným smerom chovu šport. A tiež jednoducho aktívni pitbulli s dobrou psychikou pre rodiny. Takto vyzerajú cool zdraví americkí športovo chovaní pitbulteriéri. Všetci títo psi patria do našej chovateľskej stanice pitbullov „Dognik Bulls“:
best online dog trainerBest dog handlerAmerican pitbull terrier kennelAmerican pitbull terrier kennelPitbull terrier kennel American
Ak si chcete kúpiť šteniatko pitbulla (výstavného/športového/rodinného spoločníka), napíšte nám:
E-mail: dognikb@gmail.com
Instagram: dognikbulls
Cena šteniatka je v priemere 2000 eur. Záleží na konkrétnom šteniatku, jeho rodičoch, rodokmeni.
Naši pitbulli žijú v 25 krajinách sveta. Dodávame šteniatka pitbulla po celej Európskej únii, SNŠ, Amerike a Kanade.
S pozdravom riaditeľ chovateľskej stanice amerického pitbulteriéra.

Zdravie výstavných, športových a zápasových pitbulov