Zdrowie pitbulli pokazowych, sportowych i meczowych

Veronika Voitovska with puppies
Zdrowie jest kluczem do długowieczności każdej rasy psów. American Pitbull Terrier mają bardzo dobre zdrowie i oto dlaczego.
Historycznie rzecz biorąc, amerykańskie pitbulteriery dzielą się na dwa typy: pierwszy typ to pokazowy i sportowy amerykański pitbulterier. Drugi typ to pitbulle meczowe. To znaczy ci, z którymi angażują się w nielegalne walki z pitbullem. Ale dla obu ważne jest zdrowie, w przeciwnym razie pies nie będzie mógł wykonywać swojej funkcji.
Hodowle sprzedające pitbulle pokazowe i sportowe są bardzo świadome zdrowia. Podstawą zdrowia jest profilaktyka. Dlatego wszystkie amerykańskie pitbulteriery przechodzą badania genetyczne rasy. Każda rasa psa ma geny przenoszące choroby specyficzne dla danej rasy psów. U amerykańskich pitbulterierów są to testy na ataksję móżdżkową, zanik siatkówki typu 2 i hiperurykozurię. W naszej hodowli pitbulli „Dognik Bulls” wszystkie psy są badane na obecność tych chorób. Oznacza to, że szczenięta naszych psów nigdy nie będą cierpieć na te choroby.
Każdego roku każdy pit bull potrzebuje badań w celu zidentyfikowania ukrytych lub rozwijających się patologii. Najbardziej podstawowa rzecz, którą można zbadać: szczegółowe ogólne i biochemiczne badania krwi. Cena takiego badania to około 100 euro. A to także cena spokoju ducha Twojego psa. W naszej hodowli American Pit Bull Terrier „Dognik Bulls” wszystkie suki-matki przechodzą takie badania, aby mieć pewność, że są zdrowe i mogą zajść w ciążę. Przecież tylko zdrowy pies, który dużo spaceruje i dobrze się odżywia, urodzi zdrowe potomstwo.
Zalecamy również, aby pitbulle raz w roku poddawały się badaniu echokardiograficznemu serca.
Ogólnie rzecz biorąc, w szkółkach wystawowych i sportowych dobrze dbają o zdrowie pitbulli. Przecież te psy biorą udział w wystawach i zawodach sportowych, gdzie doświadczają poważnego stresu.
Jeśli chodzi o pitbulle z tak zwanej „hodowli roboczej”. Często nikt (praktycznie nikt) nie bada ich pod kątem braku chorób genetycznych rasy. Ale ponieważ biorą udział w meczach (czyli w nielegalnych walkach psów), są intensywnie szkoleni. Trening siłowy i wytrzymałościowy, specjalne metody treningu sportowego, specjalne odżywianie i tak dalej. Przecież mecz trwa od 20 minut do kilku godzin, czasem nawet 3 godzin. Każdy pies, który przeżył, zostaje przywrócony. I często potem wraca na mecze. Dlatego wszystkie psy, które po tym przeżyły, są w 100% psami o doskonałym zdrowiu.
Nasza hodowla amerykańskich pitbulterierów „Dognik Bulls” sprzeciwia się wszelkim nielegalnym działaniom związanym z rasą pitbulli lub jakąkolwiek inną rasą. W tym artykule opisuję jedynie obecną sytuację ze zdrowiem pitbulli, biorąc pod uwagę wszystkie aspekty hodowli amerykańskich pitbulterierów.
W naszej szkółce głównym kierunkiem hodowli jest sport. A także po prostu aktywne, dobrze nastawione pitbulle dla rodzin. Tak wyglądają zdrowe, amerykańskie pitbulteriery sportowe. Wszystkie te psy należą do naszej hodowli pitbulli „Dognik Bulls”:
best online dog trainerBest dog handlerAmerican pitbull terrier kennelPitbull terrier kennel AmericanAmerican pitbull terrier kennel
Jeżeli chcesz kupić szczeniaka pitbulla (towarzysza wystaw/sportu/rodziny) napisz do nas:
E-mail: dognikb@gmail.com
Instagram: dognikbulls
Cena szczenięcia wynosi średnio 2000 euro. Zależy od konkretnego szczenięcia, jego rodziców i rodowodu.
Nasze pitbulle żyją w 25 krajach na całym świecie. Dostarczamy szczenięta pitbulla na terenie całej Unii Europejskiej, WNP, Ameryki i Kanady.
Z poważaniem, Dyrektor Hodowli Amerykańskiego Pitbull Terriera.

Zdrowie pitbulli pokazowych, sportowych i meczowych